Блог

Останні додані записи

Про професію "ПРОГРАМІСТ"

У переліку перспективних спеціальностей напрям інформаційні технології (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати ключову роль в подальшому технічному та інтелектуальному прогресі. Без комп'ютерів людству вже не обійтися, і фахівці, що в них розбираються – скрізь нарозхват.

Програміст – це спеціаліст, що займається розробкою програмного забезпечення (ПЗ). Більшість людей, далеких від програмування, навіть не можуть собі уявити всього розмаїття напрямів, які включає в себе професія програміст. Адже крім домашніх та офісних комп'ютерів існують ще мобільні пристрої, промислові комп'ютери і так далі. Різноманітність комп'ютерної техніки зростає з кожним роком, розширюються і сфери її застосування, а значить професія програміст не тільки не втрачає актуальності, а й навпаки, стає все більш затребуваною. Це одна з найбільш високооплачуваних професій в Україні. Вибір кар'єри програміста - короткий шлях до Європи та Америки, адже наші фахівці користуються хорошим попитом на світовому ринку.

ТРОХИ ІСТОРІЇ

Програмування виникло тоді, коли з'явилася перша електронно-обчислювальна машина, а може трохи раніше. У 1944 році була розроблена найпотужніша на ті часи обчислювальна машина «Марк-1», а вже в 70-х роках ХХ століття ця професія стала престижною і добре оплачуваною, не дивлячись на те, що розвиток програмування в різних країнах відбувався абсолютно по-різному. Без програмістів складно уявити наше нинішнє життя.

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

  • Прикладні програмісти займаються розробкою програмного забезпечення, необхідного для роботи організації
  • Системні програмісти розробляють операційні системи, інтерфейси до розподілених баз даних, працюють з мережами
  • Web-програмісти мають справу з глобальними мережами, такими, як Internet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки

 

ОСОБИСТІ ТА ПРОФЕСІЙНІ ЯКОСТІ

Програміст – це фахівець, що володіє аналітичним складом розуму, гарною пам'яттю, здатністю вести складні математичні розрахунки, об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку. Для того щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці, йому знадобиться постійно розвивати свої знання в області програмування. Також необхідно встигати стежити за всіма змінами в сфері комп'ютерних технологій, в чому знадобляться допитливість і вміння працювати з великою кількістю інформації. Фізично не активна робота програміста вимагає від нього посидючості, зосередженості і вміння доводити до кінця тривалі, рутинні справи. Сучасному програмісту не обійтися без знання англійської мови. Він повинен відмінно розбиратися в будові комп'ютерів, знати принципи його роботи і володіти технікою швидкого друку на клавіатурі наосліп. Для роботи над проектами йому не обійтися без ініціативності та вміння працювати в колективі.

БОЯРСЬКИЙ КОЛЕДЖ ЕКОЛОГІЇ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ!

ГОТУЄМО МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ

"КОМП`ЮТЕРНІ НАУКИ"

(КВАЛАФІКАЦІЯ ВИПУСКНИКА: ТЕХНІК-ПРОГРАМІСТ)

Media